ביטוח חובה

אתם חייבים אותו ולא רק בגלל החוק, אלא גם לשמירה על ביטחונכם

יכול להיות שאתם נהגים מצטיינים, אך תאונות דרכים מתרחשות בכל רגע ורגע, ובכל שנה אלפי בני אדם בישראל נפגעים בתאונות הדרכים. גם אתם, נהגים טובים ככל שתהיו, לא חסינים מפני תאונות.

על פי חוק כל נהג או נהגת מחויבים בביטוח חובה ואין להשתמש בכלי הרכב ללא תעודה המאשרת כי קיים ביטוח חובה בתוקף. בעוד שביטוח הבריאות הממלכתי המספק לכם שירותי בריאות באמצעות קופות החולים אינו מכסה תאונות דרכים, ביטוח החובה לכלי הרכב דווקא כן עושה זאת, והוא מכסה נזקי גוף של הנהג, נוסעיו, והולכי הרגל שנפגעו בתאונה. ומכאן שאם אתם נוסעים בכלי הרכב ללא ביטוח חובה, מעבר לכך שאתם מבצעים עבירה פלילית אתם מסכנים את עצמכם ואת הסובבים אתכם.

יש מקרים שונים בהם ביטוח החובה אינו אחראי על פיצויים וכיסוים שונים, למשל: אם כלי הרכב שברשותכם לא היה מבוטח בפוליסת ביטוח החובה, אם התאונה נגרמה בזדון ובכוונת תחילה, אם הנהג בכלי הרכב נהג ללא רישיון נהיגה בתוקף ואם כלי הרכב שימש לצורך פשיעה או אם נעשה שימוש בכלי רכב גנוב. כמו כן, במקרי תאונות ״פגע וברח״ מי שמעניקה את הפיצויים לנפגעים היא קרן קרנית שממלאת את מקומה של חברת הביטוח.

ביטוח רכב לנהגים צעירים

נהגים צעירים נמצאים ברמת סיכון גבוהה יותר. אמנם בפוליסת ביטוח כלי הרכב לא קיימות הגבלות יוצאות דופן לנהגים צעירים, אך הפרמיה בביטוח כלי רכב שבו נוהג נהג צעיר גבוה יחסית.

אם נהג צעיר משתמש בכלי רכב של המשפחה, ביטוח החובה צריך להתאים לנהג הצעיר. חלה חובה להצהיר על שימוש של נהג צעיר בכלי רכב ואין להמשיך את הביטוח התקף רק לנהגים ותיקים. זה לא משנה אם מדובר בחייל שיוצא אחת לכמה שבועות הביתה ומשתמש בכלי הרכב לעיתים נדירות, שכן בכל מקרה כשהוא משתמש בכלי הרכב הוא נחשב לנהג הקבע ועל כן הביטוח מוכרח להיות מתאים עבורו. שימו לב שאם התרחשה תאונה במהלך נהיגה חד פעמית של נהג צעיר ללא כיסוי ביטוחי מתאים, תחול עליכם חובת הוכחה לחברת הביטוח. אם הנהג לא היה מבוטח בזמן התאונה, חברת הביטוח לא תהיה מחויבת בכיסוי ביטוחי מתאים ובמתן פיצויים, דבר  שעלול לעלות ביוקר למשפחה כולה. אם כן ברגע רכישת ביטוח החובה היו כנים עם חברת הביטוח ואל תסתירו כל מידע על הנהגים בכלי הרכב!

בכל נושא אנו עומדים לרשותכם גם באפליקציית הוואטסאפ במספר: 050-7855089

הערה: המידע מוצג באופן כללי בלבד, והנוסח המחייב את החברה הוא הנוסח המופיע בפוליסה ו/או בכתבי הכיסוי של הפוליסה ו/או בכתבי השירות הנספחים

ביטוח חובה