ביטוח סייבר

מוכנות היא שם המשחק: ביטוח סייבר לעסקים

במרחב וירטואלי עתיר בסיכונים שמשליך הלכה למעשה כמעט על כל רובד בחיינו, קיימת חשיבות עליונה להגנה מקיפה שתאפשר להיערך לכל תרחיש. ביטוח סייבר לעסקים עתיד לשמש עבורכם כאמצעי מנע כנגד מתקפות אינטרנט ועל הדרך לאפשר לכם לישון בשקט

הידעתם? בשנת 2021 חל זינוק דרמטי במתקפות סייבר על חברות וארגונים ישראלים המצויים במרחב הדיגיטלי. העלייה באיומים בזירה הדיגיטלית על אתרים כחול-לבן מסתבר הינה גבוהה משמעותית בהשוואה למדינות אחרות בעולם (בשיעור של למעלה מ-50%) ומהווה קרקע פורייה מצד גורמים עוינים המעוניינים לפגוע במשק הישראלי.

על מנת להתמודד עם המציאות עתירת הסיכונים שעלולה להותיר בעלי עסקים רבים כעומדים בפני שוקת שבורה, מציעות חברות הביטוח השונות כיסוי ייעודי שנועד להימנע מבעוד מועד מנזקים במרחב הווירטואלי, שעלולים אף להוביל חלילה לקריסה של חברות וארגונים ועד לנזק כלכלי ניכר.

מדובר בכיסוי ביטוחי הנכלל תחת פוליסת ביטוח סייבר לעסקים, הכוללת מתן מענה לשורה של אירועי סייבר מסוגים שונים, לרבות התקפות כופר, הטמעת וירוסים והפלה של אתרי אינטרנט, ריגול תעשייתי, כשל מערכות ועוד.

פוליסה שכזו טומנת בחובה שני פרקים מרכזיים. הראשון מתייחס לנזק הנגרם למבוטח כתוצאה מפעולת זדון שהתרחשה כנגדו באמצעות המרחב הדיגיטלי, כדוגמת סחיטה, אובדן הכנסות או פגיעה כלכלית. הפרק השני מתייחס מצידו לנזקי צד ג', כמו לדוגמה אנשים אשר פרטים אישיים אודותיהם פורסמו כתוצאה מהפצת חומרים מאתר מסוים על ידי האקר. במסגרת פרק זה בפוליסה, מבטיחים לעצמם ארגונים וחברות הגנה מפני תביעות צד ג'.

פגיעות אפשריות כתוצאה ממתקפת סייבר

במציאות בה תהליכי אוטומציה ודיגיטציה הופכים לחלק בלתי נפרד משגרת חיינו, עולים בהתאמה גם הסיכונים שעלולים להותיר בעלי עסקים מכלל הסקטורים והענפים במשק עם נזק חמור במיוחד.

רק בשנה האחרונה היינו עדים לאתרים מובילים עם טראפיק משמעותי, שנכוו על בשרם בצורה קשה, לרבות מוסדות ציבור, ארגונים בעלי מוניטין רב שנים והיד עוד נטויה.

בין הפגיעות האפשריות שכבר נגרמו בעבר, ומטילות אימה בכל העת על השחקנים בזירה הדיגיטלית, ניתן למנות פגיעה בגישה למערכות המחשוב של העסק, שיבוש נתונים, פגיעה במערך שירות הלקוחות או המכירות של האתר, ועד לערעור הפעילות השוטפת של חברה או ארגון.

מנגד, נזקים אשר עלולים להיגרם כתוצאה מתביעות צד שלישי נוכח מתקפות סייבר, עלולים לכלול תביעות מצד לקוחות אשר מידע אישי לגביהם דלף ברשת, תביעות מצד ספקים או עובדים לא מרוצים, ואף מאתרים אחרים שניזוקו כתוצאה מווירוס שנשלח כביכול מבית העסק המותקף אליהם, וכך פגע גם בהם בסוג של "מתקפת שרשרת".

מוטב לציין כי לצד הנזקים המתוארים, משבר הקורונה שהוביל בשנתיים האחרונות מגוון רחב של עסקים ישירות אל פעילות מקוונת במרחב הווירטואלי, מעלה עוד יותר את כמות הקורבנות הפוטנציאליים, מגמה המחייבת נקיטת צעדי מנע ברמה הביטוחית, בטרם יהיה מאוחר מדי.

בנוסף, קיימת אפשרות להרחבה של הפוליסה, גם עבור הוצאות נלוות להן נזקקים הלקוחות כפועל יוצא של מתקפת הסייבר, כגון הוצאות יחסי ציבור, הרחבה לחבות אישית עבור עובדי החברה, הרחבה עבור הוצאות הגנה מפני הליכים פליליים או מנהליים ועוד.

סוכנות אודי דגן כאן עבורכם
אם חלילה קורה משהו נדאג לכם מרגע הפניה ועד לרגע שהטיפול נסגר. נציגי השירות שלנו מעניקים שירות מול חברות הביטוח, במטרה למקסם את הזכאות שלכם. עם אודי דגן אתם יודעים שיש על מי לסמוך. לאורך כל הדרך אנחנו כן בשבילכם, במרחק קליק אחד בלבד.
לקבלת הצעה

למען השקט הנפשי שלכם - ביטוח סייבר לעסקים כרשת ביטחון

לכל בעל עסק המצוי ברשת האינטרנט צרכים מיוחדים משלו. המשותף לכולם מקורו בתלות שנוצרה בזירה הדיגיטלית כמקור הפעילות המרכזי שלהם, וכזה המשליך באופן ישיר על פרנסתם של עובדים רבים.

מסיבה זו מוטלת על המעסיקים המפעילים אתרי אינטרנט, אחריות מוסרית לעשות את המקסימום האפשרי על מנת להיערך מוקדם ככל הניתן ולהתגונן מפני מתקפות ברשת, שהינן בעלות השלכות הרסניות על רבים וטובים.

כאן נכנס לתמונה ביטוח סייבר לעסקים המהווה כשמו כן הוא, רשת ביטחון, שתפקידו לשפות את העסק מול שלל מתקפות הסייבר השונות, ולהיטיב את מצבו. לקוחות אשר ספגו מתקפת סייבר על לא עוול בכפם ורכשו פוליסה שכזו, יכולים להעיד עד כמה היא צמצמה את הנזק שנגרם להם, ואף במקרים מסוימים אף הצילה אותם מפני קריסה טוטאלית.

מסקר שערך מכון הסייבר הלאומי בתחילת 2020, טרם פרוץ מגיפת הקורונה, עלה כי בישראל כ-13% מלבד מכלל החברות והארגונים במשק רכשו פוליסת ביטוח סייבר לעסקים. סביר להניח כי לאור השינויים והתמורות המטלטלים שהתרחשו בשנתיים האחרונות אחוז זה עלה בהתאמה, אם כי עדיין ישנן לא מעט חברות שניצבות חשופות אל מול סיכוני הסייבר השונים.

טאץ סוכנות לביטוח: המומחים לביטוח סייבר לעסקים

טאץ סוכנות לביטוח ניצבת מזה למעלה מ-25 שנה בין צמרת חברות הביטוח בישראל, ומשרתת נאמנה אלפי לקוחות בפריסה ארצית רחבה.

במרוצת השנים הוכיחה טאץ את היותה גוף גג מוביל בתחום הביטוחי, הכולל צוות מומחים הניחן במתן שירות איכותי ודוגל בהצבת הלקוח במרכז, תוך מתן מענה לצרכיו בצורה מדויקת בשילוב תיווך צמוד ומקצועי מול חברות הביטוח המובילות בישראל.

כיאה לניסיון הרב שצברנו והיותנו חברה דינמית ופורצת גבולות, אנו גאים לסייע לקהל הלקוחות מהמגזר העסקי להתמודד עם האיומים התכופים שמקורם ברשת האינטרנט.

אנו מתחייבים לעשות ככל הניתן על מנת להתאים עבורם את פוליסת ביטוח הסייבר לעסקים, בהלימה לסוגי השירותים או המוצרים שברשותכם, מתוך שאיפה לספק לכם הגנה מיטבית מול כל תרחיש.

צוות הסוכנות זמין לרשותכם על מנת להבטיח כי גם במציאות דיגיטלית מרובת סיכונים, תוכלו להגן על עצמכם ולזכות לראש שקט.

ביטוח סייבר